Ogłoszenia – 25 niedziela zwykła – 22.09.2013
Wszystkie Ogłoszenia

OGŁOSZENIA
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
22 września AD 2013 r. – 25 niedziela zwykła

1. Dziś gościmy S. Katarzynę Kamińską, dawną katechetkę ze SP nr 2, misjonarkę z Boliwii. Przed kościołem mamy okazję materialnie wspierać działalność Sióstr w Boliwii.
2. Po Mszy Św. o 13.00 zebranie rodziców i dzieci klas II.
3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Po Mszy Św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.
4. W najbliższy czwartek x. Marcin nie będzie spowiadał po południu.
5. Zapraszamy na film dla małżeństw „Nawigacja w rodzinie”, które odbędą się 28 września (w sobotę) o godz. 16.00 w Domu  św. Józefa.  Jest to film zrealizowany z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego (Robert Tekieli, Jacek Pulikowski, Szymon Grzelak). Jest to świetna możliwość przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie. Zapewniamy na miejscu opiekę do dzieci. Zapisy na stronie www.domswietegojozefa.pl
6. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczniemy cykliczny pokaz filmów o tematyce religijnej. Projekcje będą się odbywały w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w dolnym kościele. Filmem, który będzie można obejrzeć już za tydzień będzie „Cristiada”. Wstrząsający obraz na faktach przybliża skrywane przez lata wydarzenia Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęły Ameryką.
7. Od 1 października otwieramy świetlicę dla dzieci ze Szkół Podstawowych. Zajęcia pod opieką pani psycholog będą się odbywały we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 19.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
8. Starosta wołomiński wspólnie z burmistrzami i wójtami powiatu wołomińskiego zapraszają na powiatowy piknik rodzinny „Zdrowa i aktywna rodzina” w dniu 28 września (sobota) od godz. 12.00 przy siedzibie starostwa, ul. Prądzyńskiego 3. Święto powiatu jest organizowane w dniu wspomnienia św. Michała Archanioła.
9. Również 28 września można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w Szpitalu Powiatowym w Wołominie od 9.00 do 13.00. Zapisy w dni powszednie od 9.00 do 14.00. Ponadto od 4 października w Oddziale Okulistycznym można wykonać badania w celu wczesnego wykrycia jaskry.
10. Za tydzień kazania wygłosi o. kombonianin Gianni Gaiga.

Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 13.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z III kl. gimnazjum.
11. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje parafianom za zgłoszenie go do KAI i udziału w konkursie Proboszcza Roku 2013. Uzyskanie pierwszego miejsca wśród wielu proboszczów uznaje za sukces wszystkich parafian, którzy się do tego przyczynili w ciągu 27 lat jego posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Nagrodę w wysokości 5 tys zł. przeznacza na utrzymanie Domu Samotnej Matki w Zielonce.