13 niedziela zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

1.    Dziś gościmy proboszcza i budowniczego kościoła w Hucie Mińskiej ks. Jerzego Daneckiego. Taca na budowę tej świątyni.
O 10.00 Msza św. w intencji P. Krystyny Łąkowskiej, która przez 14 lat pracowała w Poradni Rodzinnej naszej parafii wiernie ukazując prawdy o małżeństwie i rodzinie, w trosce o życie. P. Krystyna doczekała się Domu św. Józefa i tam urządziła Poradnie Dekanalną wg nowych standardów. Dziękujemy jej za troskliwą służbę życiu.
Misje od ks. Arcybiskupa Henryka Hosera do prowadzenia Poradni Rodzinnej po odpowiednim przygotowaniu otrzymali Sebastian i Agnieszka Zapałowie mający pięcioro dzieci.
Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje społeczeństwu Zielonki i Radzie Miasta za otrzymany w ubiegłą niedzielę z rąk Burmistrza Grzegorza Dudzika i Przewodniczącego Rady Miasta Marka Grodzkiego tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zielonka. W dowód wdzięczności w przyszłą niedzielę ks. Proboszcz odprawi Mszę św. o 10.00 w intencji Burmistrza i jego pracowników, członków Rady Miejskiej i wszystkich mieszkańców Zielonki.

2.    We wtorek Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II o 21.00.

3.    W środę wspomnienie św. Tomasza Apostoła. O 17.45 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

4.    W czwartek o 17.00 Godzina św., a o 18.00 Msza św. o powołania do życia konsekrowanego. Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi od 6.30 i od 16.30. Msze św. o 7.00, 18.00 i o 21.00 połączona z nocną adoracją.
Chorych odwiedzimy w piątej (po stronie kościoła) i w sobotę po drugiej stronie torów.

6.    W I-szą sobotę  spowiedź od 6.30. Msza św. i nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Najświętszego Serca Maryi o 7.00. Różaniec Fatimski po Mszy św.

7.    Za tydzień I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.00 adoracja i procesja.
W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 7.00 i 18.00 a w niedzielę 7.00, 8.45, 10.00, 11.30 i 19.00. W Domu Rencistów w niedzielę o 16.00.
Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i młodzieży rozpoczynających wakacyjny wypoczynek. Troszczmy się w tym czasie o udział w życiu sakramentalnym.

8.    Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Radia Maryja na Jasna Górę 14 lipca.

9.    W czwartek 11 lipca o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Zamordowanych Polaków na Ukrainie. Zginęło ok 100 tysięcy. Do największej zbrodni doszło 11 lipca w 1943 roku. Wówczas to Ukraińcy zaatakowali o tej samej godzinie mieszkańców 99 miejscowości. Jednego dnia – a było to prawosławne święto Piotra i Pawła zginęło kilkanaście tysięcy osób. Historia nazywa ten dzień; „Wołyńska Krwawa Niedziela”. Ginęli dorośli i dzieci, świeccy i księża. Palono żywcem i zabijano widłami, siekierami, nabijano na pal. Niszczono nie tylko ludzi, również dorobek ich życia. Palono domy, budynki gospodarcze i sady. Cieszymy się, że kościół greko-katolicki zdobył się na odwagę przeproszenia za zbrodnie. A nasz naród przygotowujący się do 1050 rocznicy Chrztu Polski jak niegdyś Niemcom, mówi „Przebaczamy”.

Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło.