12 niedziela zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

1.    Dziś w naszej parafii odbywa się organizowany przez Fundację Follereau, Komisję Episkopatu do spraw Misji i Arcybiskupa Henryka Hosera XI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” z udziałem misjonarzy i niepełnosprawnych dzieci. Spotkanie rozpocznie się uroczystą Mszą św. o 13.00. Po Mszy św. na Placu Jana Pawła II wystąpią między innymi: góralski Zespół Zbyrcok, Międzynarodowy Chór Afrykański z katedry w Evry oraz znany zespół „Raz dwa trzy”. Jak co roku przez cały dzień czynne będą stoiska misyjne oraz harcerska kawiarnia ze słynną zupą z krokodyla. Przez cały dzień przed kościołem i na Placu Jana Pawła II będą zbierane pieniądze na misje. Zachęcamy do udziału w tym niecodziennym spotkaniu wypełnionym modlitwą i dobrą rodzinną zabawą.
Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w modlitwie i w słowach wdzięczności dla nich.
O 11.30 Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Piotr Połomski i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
Po Mszy o 11.30 spotkaniu bielanek kończące rok formacyjny
Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.
Dziś o 17.00 w TV Trwam i Radiu Maryja transmisja z Oświęcimia z koncertu; „Cierpienie niewinnych”. Misterium, w którym bierze udział kilkaset osób, skomponował inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Arguello. Misterium zostanie powtórzone 25 czerwca przed Zamkiem Królewskim w Lublinie.

2.    Jutro Uroczystość św. Jana Chrzciciela.

3.    We wtorek na Mszy św. o 18.00 Służba Liturgiczna dziękować będzie Bogu za kolejny Rok Służby przy Ołtarzu.

4.    W środę Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. Nie bądźmy obojętni na problem uzależnienia młodego człowieka, który zaczyna się często od picia napojów tzw. energetycznych.

5.    Z okazji zakończenia Roku Szkolnego słowa wdzięczności kierujemy do rodziców, nauczycieli, katechetów. Dzieciom i młodzieży życzymy dużo radości ze spotkania z Bogiem i ludźmi w miejscach wypoczynku.
Msze św. na zakończenie roku szkolnego:
– czwartek 27.06 o 17.00 dla klas III gimnazjum
– piątek 28.06 o 8.00 dla wszystkich szkół
Okazja do spowiedzi codziennie od 6.30 do 8.00 i od 18.00 do 19.00, a w czwartek od 17.00 do 19.00.

6.    W piątek 28.06 5-ta rocznica ingresu pasterza diecezji ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Po Mszy św. wieczornej odśpiewamy „Ciebie Boga Wysławiamy”.

7.    W sobotę 29.06 Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. przed południem o 6.30, 7.00, 7.30 i 9.00. Polecamy w modlitwach Papieża Franciszka. Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W sobotę ks. Tomasz wyjeżdża z dziećmi na obóz tzw. Tygrysy.

8.    Koło Radia Maryja zaprasza na Jasną Górę z okazji 21 Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w dniu 14 lipca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9.    Starostwo i Dyrekcja Szpitala w Wołominie zaprasza na bezpłatne badania w zakresie wczesnej diagnozy osteoropozy i porady lekarzy-specjalistów,  w sobotę 29.06 od 9.00 do 13.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

10.    Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło.