Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Wszystkie Ogłoszenia

tr1.    Dziś Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach.
Po Mszy św. o 11.30 próba sypania kwiatów na Boże Ciało.
O 13.00 Msza św. dziękczynna z okazji 50 rocznicy kapłaństwa ks. Proboszcza.
O 17.15 – Nabożeństwo Majowe z procesją.
Dziś po raz ósmy ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on w tym roku pod hasłem: „Kierunek Rodzina”. Warszawski Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu. Ulotki na stolikach przy wyjściach z kościoła.
Biblioteka parafialna zaprasza od 10.00 do 14.00 na majowy kiermasz książki. Pieniądze z ofiar – symboliczne złotówki – zostaną przekazane na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci organizowanego przez parafię.

2.    We wtorek 32 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlimy się o rychłą beatyfikację.

3.    W środę Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Prusa obchodzi 80-lecie. O 11.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną, którą odprawi Bp Marek Solarczyk.

4.    W czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Dla wierzących to okazja do publicznej wdzięczności za dar Eucharystii. Msze św. o 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00.
Po Mszy o 10.00 procesja do czterech ołtarzy. I-szy przy Rondzie Siewierskiego, przygotowują Wspólnoty Domowego Kościoła; II-gi przy Figurze M.B. Fatimskiej, przygotowują Wspólnoty Neokatechumenalne; III-ci przy Szkole Podstawowej nr 2, przygotowują Harcerze ZHP i ZHR; IV przy Urzędzie Gminy, przygotowują Pracownicy Urzędu. Spotkanie informacyjne we wtorek o 19.00 w Auli Jana Pawła II.
W ciągu Oktawy codziennie procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy szczególnie Służbę Liturgiczną, dzieci komunijne oraz kandydatów do Bierzmowania.

5.    W piątek odwiedzimy chorych.

6.    W sobotę 1 czerwca Dzień Dziecka. W czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.
W sobotę 10.00 w Bazylice Katedralnej św. Floriana ks. Arcybiskup Henryk Hoser udzieli święceń kapłańskich 6-ciu diakonom. Wśród nich diakonowi Piotrowi Połomskiemu, bratu ks. Tomasza. Prymicja w niedzielę w Rybienku Leśnym.

7.    Za tydzień po Mszy św. o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i procesja.
Również za tydzień I-sza rocznica Komunii św. O 10.00 Szkoła Aktywności Twórczej i Szkoła Podstawowa nr 1. O 11.30 Szkoła Podstawowa nr 2.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Dziękczynienia – duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8.    Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Droga.