Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Wszystkie Ogłoszenia

1.    Dziś zbiórka na stypendia kleryckie i Seminarium.
Na Mszach św. o 10.00 i 11.30 Uroczystość I-szej Komunii św.
O 15.30 Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo św. O. Pio.
O 17.15 – Nabożeństwo Majowe z procesją.
Rodzicom, którzy przeżywają uroczystość I-szej Komunii swoich dzieci przesyłamy serdeczne życzenia i błogosławieństwo. Dołóżmy starań, aby z tej uroczystości wyeliminować wszystko co jest jej niegodne. Nie może to być dzień picia alkoholu, wystawnych przyjęć i bogatych prezentów. Miejmy odwagę przeciwstawić się złym zwyczajom.
Dzieci komunijne z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na Msze św. codziennie w tzw. „Białym Tygodniu” oraz na nabożeństwa majowe.

2.    Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 7.00., 7.30, 9.00 i 18.00.

3.    Dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczone na pokrycie kosztów budowy nowych konfesjonałów. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ofiary na ten cel.

4.    Dekretem z 3 kwietnia 2013 roku Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił zatwierdzenie przez Stolicę Apostolską wpisu do kalendarza diecezji polskich nowego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Już od tego roku będzie ono obchodzone zawsze w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

5.    Zapraszamy na multimedialne warsztaty dla małżeństw „Nawigacja w rodzinie”, które odbędą się 25 maja(w sobotę) o godz. 16.00 w Domu  św. Józefa. Osią warsztatów jest film zrealizowany z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego. Uczestnicy warsztatów pracują na podstawie wyświetlanych konferencji oraz posługują się indywidualnym arkuszem ćwiczeń. Jest to świetna możliwość przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie. Zapewniamy na miejscu opiekę do dzieci. Zapisy na stronie www.domswietegojozefa.pl

Również w sobotę odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Z uzyskanych tą drogą pieniędzy wspomagamy mieszkańców Afryki wg hasła Fundacji; „Pomoc Kościołowi w Potrzebie””, „Oczyść dom i świat z elektrośmieci, daj nadzieję żyjącym bez domu na Krańcach świata”. Zużyty sprzęt przynosimy na parking przed kościołem w sobotę od rana do 13.00.

6.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Także Dzień Matki.
W tym dniu Ks. Proboszcz będzie przeżywał Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, Radę Duszpasterską, zespoły parafialne, Radę Miasta, wszystkich parafian i gości na Mszę św. Dziękczynną o 13.00. W czwartek 23 maja w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela będzie Msza św. koncelebrowana przez księży Biskupów i Jubilatów – kolegów naszego ks. Proboszcza. Jubilaci będą się modlić przy grobie Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, który 26 maja 1963 roku udzielił im święceń kapłańskich.

Również za tydzień, po raz ósmy ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on w tym roku pod hasłem: „Kierunek Rodzina”. Warszawski Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu (pod pomnikiem Kopernika), by następnie w atmosferze afirmacji wartości życia i rodziny przejść do Ogrodu Saskiego na kończący Marsz, Piknik Rodzinny. Serdecznie zachęcamy do udziału. Ulotki na stolikach przy wyjściach z kościoła.

7.    Nowe toalety „Pod Dębami” od dziś będą służyły naszym parafianom i gościom. Wejście od strony zakrystii na prawo.

8.    Próba sypania kwiatów na Boże Ciało 26 maja po Mszy św. o 11.30.

9.     W ramach Krucjaty Różańcowej zapraszamy na comiesięczne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w intencji Ojczyzny. Wyjazd 24 maja o 15.30, powrót 25 maja ok. 8.00. Informacje w zakrystii.

10.    Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Droga.