27. niedziela zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś zbiórka na Radio Maryja. Taca na potrzeby Caritas. Dziś I-sza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. O 11.30 zebranie Kościelnej Służby Porządkowej.
Po Mszy św. o 13.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół średnich, którzy rozpoczynają drugi rok przygotowania do tego Sakramentu.
Dziś rozpoczynamy 68 Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem; „Kościół Domem Miłosierdzia”. Nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego, którego głównym celem jest wzmocnienie wzajemnych więzi katolików we wspólnocie Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych rano o 8.00, wieczorem o 17.15 a także w naszych domach rodzinnych.
Dziś Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – Święto ustanowione zostało na pamiątkę zwycięstwa nad flotą turecką pod Lepanto w 1571 r. Jest to jedno z wielkich zwycięstw, które nie siłą armii ale sile modlitwy różańcowej zostało przypisane. Fundacja „Kolos” zaprasza dziś na Filmowy Weekend w Zielonce w Ośrodku Kultury i Sportu ul. Łukasińskiego. O 12.30 film „Sekret Eleonory” i 14.30 „Krokodyle z Przedmieścia”.

2. W środę w Sulejówku w Sanktuarium Matki Bożej w Sulejówku spotkanie Zelatorów Różańca od 15.00 do 19.00.

3. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Święta. O 18.00 Uroczysta Msza św. rozpoczynająca Rok Wiary. Po Mszy św. modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie prowadzona przez ks. Marcina, egzorcystę.

4. W piątek zapraszamy do modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców. O 18.00 Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Walkiewicz – Dyrektor Radia Warszawa. Zapraszamy nauczycieli i pracowników oświaty.

5. W sobotę 13 października o 17.15 Różaniec Fatimski w kościele.

6. Za tydzień Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II, wybranego na Stolice Piotrową 16.10.1978 r.

7. Przypominamy o bibliotece parafialnej czynnej dwa razy w tygodniu: w niedziele od 12.30 do 14.30 i w czwartek od 16.00 do 17.00. Biblioteka oferuje za symboliczna złotówkę wybór książek wzbogacony podczas wakacji. Przypominamy o konieczności zwracania wypożyczonych książek.

8. Siostra Małgorzata prosi o potwierdzenie chęci wyjazdu do Parku Miniatur Sakralnych
w Częstochowie. Są jeszcze wolne miejsca.

9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Łagiewnik i Kałkowa Godowa 20 października.

10. Fundacja „Trzeźwa Polska” prosi o wsparcie i zebranie podpisów pod projektem ustawy o zakazie handlu alkoholem na stacjach benzynowych i uporządkowania reklam związanych z alkoholem. Podpisy można składać po Mszy św.

11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.