4. Niedziela Wielkanocy
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś gościmy ks. Jerzego Daneckiego, proboszcza i budowniczego kościoła w Wólce Mińskiej – taca na budowę tego kościoła.

Kupując dziś od harcerzy flagę wspieramy organizatorów obozu harcerskiego.

O 11.00 w Domu św. Józefa spotkanie w sprawie Pielgrzymki do Turcji.


O 19.00 w Sali Widowiskowej w Gimnazjum zostanie wyświetlony film „Kolumbia, świadectwo dla świata”.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Hasłem tego Tygodnia są słowa; „Powołania, darem miłości Boga”. Obchodzimy dziś również Dzień Pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

S. Małgorzata informuje, że dziś nie ma spotkania bielanek. Natomiast za tydzień 6 maja po Mszy św. o 10.00 zapraszamy na spotkanie bielanki z jednym z rodziców. Spotkanie będzie dotyczyło wyjazdu Bielanek do Loretto. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść to Siostra bardzo prosi o kontakt telefoniczny.

2. We wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, dzień modlitw w intencji bezrobotnych. Msze św. jak w dzień powszedni.

W tym dniu obchodzimy I-szą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. O 18.00 Msza św. dziękczynna za Pontyfikat Bł. Jana Pawła II z prośbą o rychłą Jego kanonizację. Po Mszy św. zapraszamy na koncert organowy ku czci Bł. Jana Pawła II. Organizatorem koncertu jest Burmistrz Miasta Zielonka oraz Ośrodek Kultury i Sportu.

We wtorek rozpoczynamy majowe nabożeństwa. W niedzielę i dni świąteczne o 17.15 a w dni powszednie o 18.30.

3. W środę wspomnienie św. Zygmunta i św. Atanazego. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Pamiętajmy o tym obywatelskim obowiązku.

O 7.30 Msza św. w intencji śp. Prałata Zygmunta Abramskiego.

O 21.00 Apel Jasnogórski i Msza św. w intencjach poleconych Bogu za przyczyną Bł. Jana Pawła II.

4. W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dzień Modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Komitet Obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja zaprasza na Uroczystość upamiętniającą 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji. O 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. O 11.00 Przemarsz z kościoła do Pomnika Armii Krajowej przy ul. Kolejowej, Apel i złożenie kwiatów. O 12.00 wręczenie dorocznej nagrody Towarzystwa Przyjaciół Zielonki i Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Męskiego im. Józefa Gromali.

5. W I-szy piątek okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30. Msze św. o 6.30, 7.00, 16.30, 18.00 i o 21.00 połączona z nocną adoracją. W tym dniu wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej.

6. W I-szą sobotę nabożeństwo i Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i o 7.30. Różaniec Fatimski o 8.00. Chorych odwiedzimy w piątek i sobotę.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 11.30 zebranie Kościelnej Służby Porządkowej.

Na Mszach św. o 11.30 i 13.00 Rocznica I-szej Komunii św.

O 17.15 nabożeństwo majowe z procesją.

O 19.00 w Auli Jana Pawła II wykład Prof. Józefa Szaniawskiego na temat „Znaczenie Konstytucji 3 Maja”.

Od 10.00 do 14.00 w bibliotece parafialnej kiermasz pod nazwą; „Kup książkę za złotówkę”. Darczyńcami książek są czytelnicy a także różne Instytucje. Symboliczne złotówki zostaną przekazane na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej parafii.

8. Rada Miasta Zielonka Uchwałą z dnia 27 lutego 2012 r. zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Z Torunia podziękowanie w imieniu Radia Maryja i TV Trwam nadesłał O. Marian Sojka, napisał między innymi: „Dziękujemy Państwu za podjęte Uchwały wspierające TV Trwam, jak również za wsparcie, złożone podpisy, solidarność i okazane serce. Za wszystko mówimy serdeczne – Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.