VI Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 6 Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023             

  1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na poszkodowanych w Syrii i Turcji. W najbliższych dniach można jeszcze składać ofiary na ten cel. Można też wpłacić na konto parafialne z dopiskiem na Turcję i Syrię. Zbiórka na parafialną caritas i chorych objętych opieką Caritas w diecezji będzie w późniejszym terminie.
  2. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii Ks. Paweł Jagła, niedawny wikariusz naszej parafii a obecnie wikariusz w parafii w Wiązownie i będzie kwestował na dokończenie budowy domu parafialnego, tak potrzebnego dla duszpasterstwa grup i zespołów parafialnych.
  3. Od poniedziałku zawieszamy poranny śpiew suplikacji, który był zalecony na czas, który już się skończył i miejmy nadzieję, że nie powróci w takiej formie.
  4. Za dwa tygodnie rozpoczniemy w parafii Rekolekcje Wielkopostne z wierną kopią Całunu Turyńskiego, niemego świadka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rezerwujmy sobie czas od 26 lutego do 1 marca.
  5. W naszej parafii jest całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty. Na każdą godzinę adoracji powinny być przynajmniej trzy osoby. Jest jeszcze wiele pustych miejsc na liście dyżurujących. Zachęcamy do wpisywania się na dyżury i zapisania sobie telefonu do osoby koordynującej adorację w danym dniu, aby w przypadku niemożności przyjścia na adorację dać wiadomość koordynatorowi. Odpowiednia liczba dyżurujących zapewnia bezpieczeństwo oraz daje możliwość nawiedzenia osobom adorującym okazyjnie. Lista dyżurów jest w zakrystii.
  6. Bardzo prosimy wszystkich parafian o zwracanie uwagi na altanki w ogrodzie za kościołem, zwłaszcza na tę największą. Wieczorami przychodzą tam młodzi ludzie i palą papierosy oraz piją alkohol, brudzą i niszczą. Takie zachowania są niedozwolona na terenie ogrodu, o czym informują tablice umieszczone w altankach. Prosimy, aby zwracać uwagę tym osobom i prosić o opuszczenie terenu z powodu niewłaściwego zachowania. Zawsze można zapowiedzieć wezwanie policji w przypadku niesubordynacji lub lekceważącego zachowania. Prosimy też o modlitwę za tych młodych ludzi, którzy marnują swe życie i oddalają się od Boga.
  7. Kto mógłby oddać używany komputer lub laptop proszony jest o kontakt w zakrystii.
  8. Zwolniły się miejsca na wyjazd do Lizbony. Osoby chętne do udziału w ŚDM proszone są o kontakt z Ks. Rafałem.
  9. Do małżeństwa przygotowują się: Patryk Jezierski, kaw. i Anna Krawczykiewicz, panna, oboje z par. tut. Zap.I. Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest poinformować o tym w kancelarii parafialnej.