XX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

XX niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022

  1. W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej diecezji przeżywana jest jako uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki naszej diecezji, na pamiątkę cudownego ocalenia Polski 15 sierpnia w 1920r. Szczegóły diecezjalnych uroczystości na tablicy ogłoszeń.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo o trzeźwość naszego narodu 15 sierpnia o 20.00
  3. Przy wyjściu z kościoła przy zakrystii na stoliku jest umieszczona tablica z listą przewinień, które odpokutowują zmarli przebywający w czyśćcu. Możemy im pomóc ofiarowując za nich swoją modlitwę. Jak to wykonać jest objaśnione przy tablicy. Gratulujemy pomysłodawcom i wykonawcom tej modlitewnej pomocy. Korzystajmy z niej i pomagajmy naszym bliźnim.
  4. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na parafialną Caritas będzie w poniedziałek 15 sierpnia.
  5. Zbliża się czas parafialnego odpustu w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki naszej parafii. W związku z tym zapraszam wszystkich chętnych do pomocy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 22 sierpnia o 19.00 w Auli.
  1. Bardzo prosimy o zgłoszenie się w trybie pilnym osób, które wykupiły miejsce na cmentarzu w końcowej części sektora D przed rokiem 2000. Lista grobów i pustych miejsc zarezerwowanych, co do których nie wiemy, kiedy zostały nabyte, jest na tablicy ogłoszeń.
  1. Zapraszamy do udziału w Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Matki Kościoła na Jasną Górę. Początek 16.08.2022 w konkatedrze na Kamionku o 6.00. Zapisy będą odbywały się przy konkatedrze (ul. Grochowska 365 w Warszawie) 7, 14 i 15 sierpnia od 17.00 do 19.00. Pielgrzymkę prowadzi ks. Rafał Goliński. Więcej informacji na www.pielgrzymkapomocnikow.pl.
  2. Ks. Mieczysław Stefaniuk zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 25 sierpnia. Wyjazd 25 o 5 rano, powrót wieczorem. Zapisy u Sióstr Dominikanek.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof  Ryszard Kania, kaw z par. Św. Izydora w Markach i Aleksandra Magdalena Gołoś, panna z par. tut. Zap. II

Adam Urbański, z par. tut i Katarzyna Urbańska z d. Maryniuk, z par. Dobrego Pasterza w Warszawie, oboje w związku cywilnym. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.