V Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                            V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022

 1. Z radością zawiadamiamy, że nasz parafianin, Diakon Piotr Jaczewski , syn Marka i Elżbiety, alumn VI roku Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu 28 maja 2022 roku. Dziękujmy Bogu za powołanie Piotra i wspomagajmy Go serdeczną modlitwą w ostatnich przygotowaniach do święceń. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest do poinformowania o tym w kancelarii parafialnej.
 2. Dziękujemy organizatorom Różańcowego Jerycha oraz wszystkim uczestniczącym za czas wspólnej modlitwy w służbie dziełu odkupienia. Dziękujemy również wszystkim składającym dary żywnościowe dla ubogich w naszej parafii oraz siostrom i braciom ze wspólnoty parafialnej Caritas za porządkowanie tych darów i dystrybucje do potrzebujących.
 3. Droga krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa ulicami Zielonki wspólnie z parafią Św. Jerzego. Przejdziemy do kościoła Św. Jerzego i tam zakończymy modlitwę. Powrót autokarami.
 4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
 5. Zapraszamy do modlitwy porannej – Jutrzni – od poniedziałku do piątku o 5.30 w auli.
 6. Zachęcamy do wcześniejszego korzystania ze spowiedzi. Podczas Triduum Paschalnego nie spowiadamy. Ostatnia możliwość spowiedzi przed świętami będzie we środę 13 kwietnia podczas Liturgii Pokutnej o 19.00. Zadbajmy również o możliwość spowiedzi i Komunii Świętej dla chorych przebywających w domu od dłuższego czasu. Można umawiać się indywidualnie w kancelarii lub zakrystii.
 7. W Wielkim Tygodniu oraz w tygodniu po świętach nie będzie posługi egzorcysty.
 8. Rafał wraz z młodzieżą naszej parafii przygotował Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie misterium będzie dziś / 3.04/ o 14.00 oraz o 19.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 9. Dziś przed kościołem comiesięczna zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka na parafialną Caritas.
 10. Młodzież z ruchu Światło-Życie przygotowała palmy na Niedziele Palmową. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych  dla młodzieży.
 11. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie wyjątkowo, ze względu na święta, tydzień wcześniej, w Niedzielę Palmową /10.03/ o 12.45 w Auli
 12. Modlitwa o uwolnienie w najbliższy czwartek ze względu na Wielki Tydzień.
 13. Nocne czuwanie przy grobie Pańskim z Wielkiego Piątku na sobotę będzie możliwe przy odpowiedniej liczbie osób zgłoszonych na dyżur adoracyjny. Lista jest w zakrystii. Proszę się wpisywać w tym tygodniu.
 14. W naszym sklepiku są jeszcze świece Caritasu – paschaliki na stół wielkanocny. Dla dzieci książki o Wielkim Poście i Wielkanocy oraz dla najmłodszych kolorowanki. Są też modlitewniki do Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski z woli Bożej.