IV Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                            IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022

 1. Z radością zawiadamiamy, że nasz parafianin, Diakon Piotr Jaczewski , syn Marka i Elżbiety, alumn VI roku Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, ma przyjąć Święcenia Prezbiteratu 28 maja 2022 roku. Dziękujmy Bogu za powołanie Piotra i wspomagajmy Go serdeczną modlitwą w ostatnich przygotowaniach do święceń. Kto wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest do poinformowania o tym w kancelarii parafialnej.
 2. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 rano i od 16.30 po południu. Odwiedziny chorych jak dotychczas. Mszy dla dzieci nie będzie. Po drodze krzyżowej o 17.00 będzie Komunia Święta. Msza o 21.00 oraz skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24 będą bez zmian włączone w Różańcowe Jerycho.
 3. Pierwsza sobota. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.30.
 4. Droga krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci, o18.40 dla dorosłych oraz o 19.30 dla młodzieży.
 5. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17.15
 6. Zapraszamy do modlitwy porannej – Jutrzni – od poniedziałku do piątku o 5.30 w kościele ze względu na Różańcowe Jerycho.
 7. Kolejny wykład Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary będzie w najbliższy czwartek 31.03. na temat: O istocie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Wykład poprowadzi ks. Prof. Stanisław Urbański.
 8. Dziś / 27.03/ Mszą wieczorną rozpoczynamy w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Intencje tej tygodniowej nieustającej modlitwy oraz program są na tablicach ogłoszeń.
 9. Dziś /27 marca/o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce wystąpi wybitny włoski tenor Sergio Bettas wraz z utalentowaną i piękną polską skrzypaczką YLO Violin Koncert pt. „Romantic” będzie podróżą muzyczną po najpiękniejszych przebojach muzyki rozrywkowej Wstęp na koncert jest wolny. Towarzyszyć mu będzie zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy, mieszkających Zielonce.
 10. Spotkanie dla rodziców, których dzieci przeżywają kryzys wiary dziś /27.03/ o 19.15
 11. Rafał wraz z młodzieżą naszej parafii przygotował Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie misterium będzie w niedzielę 3.04 o 14.00 oraz o 19.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 12. Za tydzień przed kościołem comiesięczna zbiórka ofiar do puszek na Radio Maryja.
 13. Młodzież z ruchu Światło-Życie przygotowuje palmy na Niedziele Palmową. Bedą dostępne już za tydzień.
 14. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie wyjątkowo, ze względu na święta, tydzień wcześniej, w Niedzielę Palmową /10.03/ o 12.45 w Auli
 15. Modlitwa o uwolnienie w kwietniu będzie w pierwszy czwartek ze względu na Wielki Tydzień.
 16. Planujemy Drogę Krzyżową ulicami Zielonki wspólnie z parafią Św. Jerzego w piątek 8 kwietnia. Wyruszymy po Mszy o 18.00 i przejdziemy do kościoła Św. Jerzego i tam zakończymy modlitwę. Powrót autokarami.
 17. W naszym sklepiku są już świece Caritasu – paschaliki na stół wielkanocny. Dla dzieci książki o Wielkim Poście i Wielkanocy oraz dla najmłodszych kolorowanki. Są też modlitewniki do Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski z nadania Bożego.
 18. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Artur Łukasiewicz, kaw z par Marii Magdaleny w Warszawie i Karolina Magdalena Hopcia, panna z par. tut. Zap. II

Mariusz Bartłomiej Szczepański, kaw z par tut i Oliwia Skrzypowska, panna z par. Św. rodziny w Jaktorowie Zap. II

   Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych, kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest do powiadomienia o tym w kancelarii parafialnej.