XVIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                      XVIII niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021

 1. Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią wszystkie dzwony w kościołach naszej diecezji. Pamiętajmy o modlitwie za poległych i pomordowanych w czasie powstania. W miesiącu sierpniu zaproszeni jesteśmy do abstynencji od alkoholu według słów Prymasa Stefana Wyszyńskiego: Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich.
 2. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii we czwartek o 18.00
 3. Pierwszy piątek. Spowiedź od 6.30 rano i po południu od 17.00. Odwiedziny chorych według umowy poszczególnych księży z chorymi. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Św. od 23 do 24.
 4. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej po Mszy porannej.
 5. Zbiórka ofiar na Radio Maryja oraz na poszkodowanych w powodziach w Europie. Za tydzień zbiórka na parafialną caritas.
 6. Bielanki wraz z rodzicami zapraszają do parafialnej kawiarenki do ogrodu za kościołem.
 7. Spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego dziś o 20.00 w domu Św. Józefa.
 8. Miasto Zielonka od kilku lat czyni starania, aby przy naszym cmentarzu był duży parking na przedłużeniu ul. Długiej przy ul. Ceglanej. Zachęcamy do podpisania petycji w tej sprawie, aby nasze plany mogły być zrealizowane w niedalekiej przyszłości. Tekst petycji na tablicy ogłoszeń. Podpisy zbieramy przed kościołem oraz przy wejściu bocznym.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach 13 – 20. 09 Koszt 600 zł i 230 euro. Zapisy z wpłatą złotówek oraz program pielgrzymki w zakrystii.
 10. Dom przy ul. Mickiewicza w Zielonce, w którym mieszkała śp. Elżbieta Kołakowska, wieloletnia misjonarka w Ugandzie, został przez nią oddany na potrzeby diecezji. Ks. Biskup Romuald przeznaczył go dla kręgów Kościoła domowego i młodzieży z Ruchu Światło-Życie. Obecnie trwają tam prace porządkowe i remontowe. Dom będzie miejscem modlitwy i formacji duchowej. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 11. W wakacje Msze Św: w dni powszednie o 7.00 i 18.00. W niedziele nie będzie Mszy Św. o 13.00. Msza Św. zbiorowa o 11.30. Msza Św. wieczorna o 19.00. Spowiedź w tygodniu przed Mszą.
 12. Kancelaria do odwołania będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu. W sobotę bez zmian.
 13. Mieczysław Stefaniuk zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Wyjazd o 5.oo Zapisy u sióstr Dominikanek.
 14. Wierni pragnący przyjąć Ciało Pana Jezusa na rękę powinni unieść nieco dłonie ułożone na kształt krzyża i spożyć Najświętszy Sakrament w obecności kapłana udzielającego Komunii Świętej. Należy przy tym dokładnie sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały cząsteczki Ciała Pańskiego, aby je ze czcią spożyć. Kapłan nie ma prawa odmówić wiernemu Komunii Świętej w takiej formie, ponieważ jest to forma zatwierdzona przez Kościół. Również wierni nie powinni odnosić się nieżyczliwie do osób przyjmujących Pana Jezusa ze czcią w taki sposób.
 15. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sierpniu wyjątkowo nie w trzecią, lecz w drugą niedzielę, czyli 8 sierpnia o 12.45 w auli św. Jana Pawła II.
 16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

–  Kamil Bereda i Regina Bereda z d. Gackowska, w związku cywilnym, oboje z par. tut. Zap.II

Piotr Płaszewski, kaw. i Marta Sołtysiak, panna, oboje z par. tut. Zap. II

Janusz Trojanowski, kaw. z par. Św. Bartłomieja w Rybnie i  Joanna Marta Jemielita, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.

Prośba o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia

 1. abp. Henryka Hosera SAC

 

                                 

 

30 lipca 2021 roku

 

Wielebni Księża, Czcigodne Siostry Zakonne

i wszystkie osoby życia konsekrowanego,  Drodzy Diecezjanie,

We czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC znalazł się ponownie w szpitalu.

Stan Księdza Arcybiskupa Seniora jest poważny.

Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną; powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej.

Prośmy także o potrzebne łaski dla tych wszystkich, którzy opiekują się Jego Ekscelencją podczas hospitalizacji.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski