XIV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

XIV niedziela zwykła – 4 lipca 2021

 1. Serdecznie dziękujemy zespołowi parafialnej Caritas oraz wszystkim wspomagającym z różnych wspólnot parafialnych za zorganizowanie Dnia Chorego. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani, która ubogaciła agapę grą na akordeonie. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaangażuje się jeszcze więcej osób grających na instrumentach, aby umilić czas spotkania osób chorych, które nie często bywają w kościele ze względu na stan zdrowia.
 2. biskup Romuald Kamiński odwołał z naszej parafii ks. Jacka Kołbuka i skierował go do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie oraz ks. Pawła Jagłę i skierował go do parafii Św. Wojciecha biskupa i męczennika w Wiązownie. Na ich miejsce mianował Ks. Rafała Golińskiego, wikariusza z Ząbek i Ks. Marcina Wojtczaka, wikariusza z Legionowa. Pożegnanie księży Jacka i Pawła będzie w niedzielę 22 sierpnia a przywitanie księży Rafała i Marcina 26 sierpnia.
 3. Miasto Zielonka od kilku lat czyni starania, aby przy naszym cmentarzu był duży parking na przedłużeniu ul. Długiej w miejscu ul. Ceglanej. Zachęcamy do podpisania petycji w tej sprawie, aby nasze plany mogły być zrealizowane w niedalekiej przyszłości. Tekst petycji na tablicy ogłoszeń. Podpisy zbieramy przed kościołem oraz przy wejściu bocznym.
 4. Wspólnota bielanek zaprasza do kawiarenki w ogrodzie za kościołem dziś po Mszach Św. o 10.00 i 11.30 Podobnie 1 i 15 sierpnia.
 5. Przypominamy, że ustała dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na 30 pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca (niedziela). Wyjazd o godz. 6.10. Koszt przejazdu 65 zł. Informacje na tablicach.
 7. W wakacje Msze Św: w dni powszednie o 7.00 i 18.00. W niedziele nie będzie Mszy Św. o 13.00. Msza Św. zbiorowa o 11.30. Msza Św. wieczorna o 19.00. Spowiedź w tygodniu przed Mszą.
 8. Sklepik parafialny w lipcu będzie nieczynny.
 9. Kancelaria do odwołania będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko po południu. W sobotę bez zmian.
 10. Marcin nie będzie pełnił dyżuru w konfesjonale do końca sierpnia.
 11. Przypominamy o zakładaniu przyzwoitego ubrania, gdy ktoś wybiera się do kościoła (długie spodnie, długie spódnice, sukienki, zakryte ramiona). W ten sposób wyrażamy swój szacunek wobec Boga i miejsca świętego.
 12. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Msza za Radio Maryja i ofiarodawców jest w drugi poniedziałek miesiąca o 18.00. Za tydzień zbiórka na parafialną Caritas.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Korzeniowski, kawaler z par. św. o. Pio w Płońsku i Paulina Natalia Ciosek, panna z par. tutejszej, zap. II

Konrad Deleska, kawaler i Paulina Joanna Michalak, panna – oboje z par. tutejszej, zap. II

Adrian Mateusz Druszcz, kawaler i Karolina Bondarczuk, panna – oboje par. tut. zap. II

Didier Thierry Gorinden, kaw z Mauritiusa i Izabela Katarzyna Grabska, panna z par. tut. z. I

Mateusz Kacprzak, kaw z par. Św. Trójcy w Kobyłce i Karolina Pobikrowska, panna z par. tut. Zap I

– Patryk Piotr Malina,  kaw. z par. Św. Trócy w Warszawie i Ewelina Ewa Izdebska, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.