Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Ogłoszenia

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2017

1.Przed nami ostatni tydzień Roku Liturgicznego. Następna niedziela – I Adwentu rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny , który będziemy przeżywali pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” Adwent rozpoczniemy rekolekcjami parafialnymi, które poprowadzi O. Romuald Kszuk z Instytutu Ojców Szensztackich. Zapraszamy od niedzieli 3 do środy 6 grudnia. W niedzielę godziny Mszy Św. bez zmian. W poniedziałek i środę Msze Św. z nauką będą o 9.00 18.00 i 20.00. We wtorek będą liturgie pokutne o 9.00; 16.00 i 20.00. Na Roratach o 6.30 przez cały Adwent będą nauki dla dzieci. Również w czasie rekolekcji. Po Roratach każdego dnia planujemy dla dzieci śniadanie w Domu Św. Józefa. Kto chciałby się włączyć w przygotowanie tych posiłków bądź wspomóc ich finansowanie niech się zgłosi do ks. Proboszcza.

2.P. organista Robert z małżonką Agnieszką roznoszą poświęcone opłatki, w domach przy ul.: Długiej, Dąbrowskiego, Żabiej, Baśniowej, Młodzieżowej, Krzywej i przyległych, następnie na osiedlu Przemysłowa i potem Wolności.

3.Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę p.t:” Budowanie relacji z Bogiem”, dziś o godz. 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.– Zajęcia poprowadzą dorośli uczestnicy ruchów odnowy Kościoła, absolwenci kursu teologii dla świeckich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy.

4.W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską od godz 17.00 wg. następującego porządku: poniedziałek 27.11 ul. Ossowska numery nieparzyste kolejni księża rozpoczną od numerów: 1;17,47 i 67 i będą szli w górę numeracji, jeden ksiądz rozpocznie od końca ulicy /nr129/ i będzie szedł do spotkania z pozostałymi księżmi.

Wtorek 28.11 – Ossowska numery parzyste. Kolejni księża rozpoczną od nr: 2;18;80A i podążą w górę numeracji dwaj następni od nr: 78B i 138 i podążą w dół numeracji. Oraz ul. Turowska po godz. 19.00

Środa 29.11 Ul. Korczaka, Bartnika, Zielone Łąki, Szymańskiego, Woronieckiego, Orwida i Januszewicza

Czwartek 30 listopada ul. Słowackiego, Mostowa Dziennikarska, Kraszewskiego i Fredry i po 18.00 Kosynierów.

W przyszłym tygodniu: – Czwartek 7 grudnia /od 16.00/ ul. Literacka, Niecała, Łukasińskiego, Długosza, Rencistów, Bajkowskiego, Janikowskiego

Sobota 9 grudnia, /od 9.00/ – Poniatowskiego, Wąska, Południowa, Północna, Wschodnia i Słoneczna.

Przychodząc do Waszych domów przynosimy Wam Słowo Boże i błogosławieństwo. Miejcie przygotowane Pismo Święte i zeszyty z katechizacji Waszych dzieci. Starajcie się być w domu całą rodziną, zwłaszcza dzieci. Miejcie odwagę przesunąć lub odwołać zajęcia dodatkowe dzieci. Takie spotkanie jest raz w roku. Jeśli komuś z poważnych powodów nie pasuje proponowany termin wizyty, może umówić się indywidualnie na inny termin. Ważne jest, aby doszło do spotkania. Jest ono wyznaniem wiary i buduje więzi we wspólnocie kościelnej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria po południu będzie nieczynna. Wszelkie pilne sprawy można będzie załatwić bezpośrednio po Mszy wieczornej w zakrystii.

5.W tym tygodniu przeżywamy: Pierwszy piątek – Spowiedź rano od 6.15 i po południu od 17.00. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00 Skrutacja Pisma Świętego od godz. 23 do 24. Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o 7.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu, kwadrans cichej modlitwy i różaniec. Odwiedziny chorych Ks. Proboszcz i Ks. Cezary w piątek, ks. Piotr i Ks. Jacek w sobotę.

6.Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do Torunia na świętowanie 26 rocznicy powstania Radia Maryja w sobotę 2 grudnia. Informacje i zapisy na wyjazd pod nr. tel. na tablicach ogłoszeń.

7.Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazetki „Ecclesia”