Niedziela Miłosierdzia Bożego
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Taca na dzieła Miłosierdzia w naszej diecezji. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

O 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 11.00 zebranie w sprawie pielgrzymki do Ziemi Świętej.

O 11.30 Zebranie Kościelnej Służby Porządkowej.

O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. O 18.00 Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tej praktyki.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza również na jutro na Msze św. o 18.00
w intencjach Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Domu Katechetyczny.

3. Z okazji Światowego dnia Pamięci o Ofiarach Katynia, zapraszamy w czwartek 11 kwietnia o 10.00 na Mszę św. w intencji naszych rodaków pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i innych miejscach Kaźni.

O 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Modlitwę poprowadzi ks. Marcin, egzorcysta.

4. W tym roku zostanie opracowana Monografia naszej parafii w formie książkowej. Prosimy o wypożyczenie starych zdjęć dotyczących historii naszej parafii. Można składać do ks. Proboszcza opisy ważnych wydarzeń. Prosimy o krótką historię wszystkich wspólnot i grup parafialnych.

5. Za tydzień Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do udziału w pikniku dobroczynnym „Bezpieczna Przystań”. Tym razem wspólnie z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przeprowadzimy zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce. W sobotę 13 kwietnia na terenie miasta odbędą się otwarte turnieje sportowe.
W niedzielę 14 kwietnia o 10.00 Msza św. w intencji przedsięwzięcia a od 12.00 do 22.00 na terenie Ośrodka Kultury i Sportu zobaczymy liczne występy, koncerty
i pokazy oraz atrakcyjną aukcję. Wolontariusze zbierać będą ofiary do puszek również przed kościołem. Szczegółowy program na plakatach i stronach internetowych.

6. Za dwa tygodnie 21 kwietnia o 19.00 Prof. Wiesław Wysocki z UKSW wygłosi wykład o Powstaniu Styczniowym i roli polskiego duchowieństwa w tym narodowym zrywie.

7. W Roku Wiary, ogłoszonym przez Papieża Benedykta XVI i z polecenia naszego Pasterza Arcybiskupa Henryka Hosera od dziś do 19 maja, czyli do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, będzie prowadzona ewangelizacja. Modlitwy, katechezy, świadectwa również dla agnostyków i niewierzących o 15.30 na Pl. Jana Pawła II.

8. Burmistrz Miasta Zielonka zawiadamia o przystąpieniu do zmiany Planów Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Zainteresowani mogą składać swoje wnioski do dnia 26 kwietnia. Szczegóły na stronie Zielonka.pl i na tablicach ogłoszeń.

9. Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce zaprasza na dzień otwarty 11 kwietnia (czwartek) o godz.17.00. Prezentować się będzie technikum w zawodach: technik elektryk, elektronik, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz liceum z klasą: humanistyczną i psychologiczno-pedagogiczną. Zapraszamy rodziców i uczniów dla których ważna jest bezpieczna i przyjazna szkoła.

10. Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Różaniec, Miłujcie się, List do Pani.