Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś Narodowy Dzień Życia. Z katedry św. Floriana o 13.30 wyruszy Marsz Świętości Życia pod hasłem: „Dzieci są super”.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

Dziś o 14.00 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. II.

O 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

Młodzież oazowa rozprowadza świece na stół wielkanocny i palemki. Ofiary będą  dofinansowaniem rekolekcji wakacyjnych. W ten sposób możemy również wspomagać obóz letni dla harcerzy kupując u nich pocztówki. Jest również możliwość wesprzeć, prowadzonej przez byłe mieszkanki Domu Samotnej Matki w Zielonce, świetlicy dla dzieci. Przygotowały one własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne.

2. Kancelaria czynna w Wielkim Tygodniu tylko do środy włącznie.

3. W Wielki Czwartek o 10.00 w Bazylice Katedralnej św. Floriana Msza św. Krzyżma, podczas której dokona się obrzęd poświęcenia olejów i odnowienie Przyrzeczeń Kapłańskich. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Adoracja do 21.00.

4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. potrawy bezmięsne i tylko raz do syta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy liturgicznej zwanej Ciemną Jutrznią w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o 8.30.

Zapraszamy do adoracji całą Służbę Liturgiczną, Kościelną Służbę Porządkową, Ochotniczą Straż Pożarną, Harcerzy, Wspólnoty oraz wszystkich parafian i gości.
W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

5. Liturgia Męki Pańskiej o 15.00 i 19.00. (W Domu Rencistów o 15.00). Ofiary na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Adoracja w Ciemnicy od 8.00 a przy Grobie Pańskim od Liturgii Wielkiego Piątku do Liturgii Wigilii Paschalnej (również przez całą noc).

6. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 8.00 do 18.00. W tym czasie można zaopatrzyć się u ministrantów w wodę święconą (ofiary przeznaczone na letni obóz ministrantów). Poświecenie pokarmów w Domu Opieki Społecznej o 9.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00. Przynosimy świece na odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.

7. Rezurekcja o 6.00. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 8.45.

W przyszłą niedzielę 31 marca zmiana czasu zimowego na letni. Wskazówki zegarów przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

8. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Taca na KUL.

9. Światowy Dzień Młodzieży obchodzimy w tym roku od 23 do 28 lipca w Rio de Janeiro.

10. Spotkanie dla osób, które zgłosiły się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się7 kwietnia (niedziela) o 11.00.

11.  Zakończyliśmy remont Kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wymieniona została instalacja elektryczna oraz zostały wykonane prace malarskie. W związku z tymi pracami wykonaliśmy nowe oświetlenie kaplicy wraz z renowacją kryształowego żyrandola (ofiarowanego niegdyś jako dar od parafian). Łączny koszt wyniósł 28.500. Bóg zapłać za złożone ofiary.

12. Ofiary na kwiaty do grobu można składać na tacę lub w zakrystii.

13.  Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło.

14. Ks. Marcin, egzorcysta nie będzie jutro przyjmował w poradni.