5 niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosi ks. Dr Paweł Bartoszewski, duszpasterz akademicki w Lublinie. Dziś nauki na wszystkich Mszach św.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych o 12.30 w Domu św. Józefa.

O 15.30 Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio.Po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.

Po chórem zbiórka na Stypendia kleryckie i na Seminarium.

O 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

Trwa Triduum przed Uroczystością św. Józefa. Modlitwy codziennie po Mszy św.o 7.00 i 18.00.

Dziś oraz w Niedzielę Palmową młodzież oazowa rozprowadza palemki. Ofiary będą  dofinansowaniem rekolekcji wakacyjnych. Bóg zapłać za dar serca.

W kiosku parafialnym, można nabyć Paschaliki na stół wielkanocny, karty świąteczne i wiele nowości  .

2 . W poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne: dla dorosłych o 7.00, 18,00 oraz o 20.00, dla dzieci klas I-III o13.00, dla kl. IV-VI o 8.30, dla gimnazjum o 10.00, szkoła średnia o 11.30. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą.
Jutro o 20.00 kolejna konferencja dla narzeczonych.

3. We wtorek Uroczystość św. Józefa. To dzień szczególnej modlitwy dla mężczyzn. Zapraszamy ich do wspólnej modlitwy.

4. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, 18.30 i 19.30.

5. W sobotę o 10.00 w Katedrze św. Floriana Diecezjalne spotkanie młodzieży. Kandydaci do Bierzmowania (również z naszej parafii) złożą podania z prośba o udzielenie im tego Sakramentu.

6. W niedzielę Palmową poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.Po Mszy św.o 13.00 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. II.
Również w niedziele z Katedry św. Floriana po Mszy św. o 12.30 wyruszy Marsz Świętości Życia na Pl. Zamkowy.

7. W Roku Wiary pragniemy urządzić parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin 5-12 października (8 dni). Koszt 3280 zł. Zgłoszenia do 15 kwietnia. Inicjatorem Pielgrzymki jest Akcja Katolicka w naszej parafii.

8. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce z okazji 80-lecia Szkoły powstaje publikacja o tej placówce. Prosimy wszystkich, którzy posiadają pamiątki i wspomnienia o kontakt z Sekretariatem Szkoły.

9. Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają do udziału w Akcji Charytatywnej BEZPIECZNA PRZYSTAŃ. W sobotę i niedzielę 13 i 14 kwietnia odbędą się w naszym mieście wydarzenia artystyczne i sportowe,w czasie których wolontariusze przeprowadzą zbiórkę funduszy na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce.

10. Zapraszamy na multimedialne warsztaty dla małżeństw „Nawigacja w rodzinie”,  które odbędą się 23 marca (w sobotę)  o godz. 16 w Domu św. Józefa.  Osią warsztatów jest film zrealizowany z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego. Uczestnicy warsztatów pracują na podstawie wyświetlanych konferencji oraz posługują się indywidualnym arkuszem ćwiczeń. Jest to świetna możliwość przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie. Zapewniamy  na miejscu opiekę do dzieci. Zapisy na stronie www.domswietegojozefa.pl

11.  Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło oraz nasz nowy numer Ecclesia z programem rekolekcji.