4 niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1.Dziś gościmy ks. Jerzego Daneckiego, proboszcza parafii Matki Dobrej Rady w Wólce Mińskiej. Ofiarami składanymi na tacę wspieramy budowę nowej świątyni.

W kaplicy Sióstr Dominikanek o 9.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Trwać będzie do 16 marca. Dokładny program Jerycha znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Przed kościołem zbiórka na potrzeby rodzin wielodzietnych w naszej parafii.

O 11.00 spotkanie czcicieli Różańca świętego.

O 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

Od 9.00 do 17.00 w Auli Jana Pawła II Twórcy Rękodzieła Artystycznego zapraszają do Galerii Świątecznej. Można zobaczyć oryginalne ozdoby świąteczne. Będzie także czynny kącik świątecznych wypieków.

2.Jutro o 20.00 kolejna konferencja dla narzeczonych.

Msza św. o 18.00 w intencji Radia Maryja.

Po Mszy św. o 18.00 kolejny 5 dzień Nowenny do Maryi z Guadelupe dla matek oczekujących dziecka.

3.W środę z Zespołu Szkół Średnich w Zielonce wyruszy Pielgrzymka do Częstochowy dla tegorocznych maturzystów. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Młodzież zainteresowaną Pielgrzymką zapraszamy do zakrystii.

4.W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie.

Burmistrz Miasta Zielonka oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce serdecznie zapraszają na wielkie widowisko historyczne przygotowane z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego ”…A w piersiach święty żar…” – wspomnienia z Powstania 1863 roku. Zostanie ono zaprezentowane przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w czwartek o 19.00
w Hali Sportowej OKiS. Wstęp wolny.

5.W piątek Droga Krzyżowa w kościele o 17.30. Po Mszy św. wieczornej odprawimy Drogę Krzyżową na ulicach naszego miasta. Rozważania poprowadzą przedstawiciele Wspólnot naszej parafii. Jutro po Mszy św. wieczornej w Auli Jana Pawła II spotkanie organizacyjne.

6.W sobotę rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością św. Józefa.

7.W niedzielę 17 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będzie głosił ks. Dr Paweł Bartoszewski, duszpasterz akademicki w Lublinie. W niedzielę na wszystkich Mszach św.W poniedziałek, wtorek i w środę wg porządku: dla dorosłych o 7.00, 18,00 oraz o 20.00, dla dzieci klas I-III o13.00, dla kl. IV-VI o 8.30, dla gimnazjum o 10.00, szkoła średnia o 11.30. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.

Za tydzień o 15.30 Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.

8. „Nasz Teatr”, w którym wezmą udział aktorzy warszawskich scen oraz solista Teatru Wielkiego, tenor Ryszard Morka zaprezentują spektakl pt.: „Ja jestem Traugutt”. Zapraszamy do Sali widowiskowej gimnazjum 23 marca o 19.00.

9.W Roku Wiary pragniemy urządzić parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin 5-12 października (8 dni). Koszt 3280 zł. Zgłoszenia do 15 kwietnia. Inicjatorem Pielgrzymki jest Akcja Katolicka w naszej parafii.

10.Burmistrz i radni zapraszają na spotkanie z mieszkańcami dotyczące ustawy śmieciowej oraz modernizacji linii kolejowej. Poniedziałek o 17 i 20. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie Zielonka.pl

11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło oraz nasz nowy numer Ecclesia z programem rekolekcji.

syn-marnotrawny-300x272