3. Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś po Mszy św. o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 14.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół średnich.

O 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

O 19.00 kolejna katecheza dla dorosłych i starszej młodzieży o Słowie Bożym.

2. Jutro Święto św. Kazimierza Królewicza. Dzień imienin ks. Biskupa Kazimierza Romaniuka.

O 16.30 Spotkanie Grupy Charytatywnej i Woluntariuszy.

Po Mszy św. o 18.00 kolejny 4 dzień Nowenny do Maryi z Guadelupe dla matek oczekujących dziecka.

O 18.30 Zebranie Akcji Katolickiej.

O 19.30 Liturgia Słowa dla uczestników katechez.

O 20.00 kolejna konferencja dla narzeczonych.

3. W dni powszednie Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają o 5.30 na Jutrznię z Czytaniami i 15-to minutową cichą modlitwą.

4. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.00 – z racji I-szego czwartku miesiąca Godzina Święta.

5. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, 18.30 i 19.30.

6. W sobotę wspomnienie św. Dominika Savio, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmują tę służbę jako ministranci. Lektorzy, bielanki, kantorzy, członkowie scholii i chórów.

7. Za tydzień Niedziela Radości.

Gościć będziemy proboszcza budującego się kościoła w Wólce Mińskiej, ks. Jerzego Daneckiego. Wygłosi kazanie a ofiary składane na tace przeznaczymy na powstająca świątynie.

O 11.00 spotkanie czcicieli Różańca Świętego.

8. Przed kościołem tego dnia również zbiórka do puszek na cele charytatywne, pomoc ubogim z naszej parafii.

9. Za dwa tygodnie 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek 15 marca o 18.30 w intencji wyboru nowego Papieża i moralnego odrodzenia naszej parafii przez ćwiczenia rekolekcyjne. Rekolekcje poprzedzi Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Sióstr Dominikanek od 10 do 16 marca. Dokładny program Jerycha znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10. Na stolikach w kościele znajdują się ulotki Caritas z prośbą, by 1% podatku przekazać na pomoc ubogim i dzieciom objętym troską tej instytucji pozarządowej.

Istnieje również możliwość odpisania 1% swojego podatku na instytucje użytku publicznego. Jedną z nich jest Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP. Odpisując 1% można wesprzeć letnie obozy dla dzieci i młodzieży Tygrysy prowadzone m.in. przez Ks. Tomasza. Każdy kto by chciał złożyć takowy dar możne to uczynić. Ulotki znajdują się w kościele, można też otrzymać je w zakrystii. Za dar serca Bóg zapłać!

11. Burmistrz Miasta Zielonka oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce serdecznie zapraszają na wielkie widowisko historyczne przygotowane z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego ”…A w piersiach święty żar…” – wspomnienia z Powstania 1863 roku. Zostanie ono zaprezentowane przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w czwartek 14 marca o godz. 19.00 w Hali Sportowej OKiS. Wstęp wolny.

12. Z prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Różaniec.