3. niedziela Wielkanocy
Wszystkie Ogłoszenia
1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech Księga Pisma św. będzie w centralnym miejscu w każdej rodzinie. Niech codziennie rodzic lub ktoś z rodziny odczyta głośno fragment Ewangelii św. Marka.

Dziś gościmy w parafii chór ze Śródborowa „Ave Maris Stella”. Po Mszy św. o 13.00 koncert.

O 10.00 rozpocznie się akcja „Zielonka Pomaga”.

O 13.00 Odnowienie Przyrzeczeń chrztu św. dzieci klas II.

W ramach Ewangelizacji Warszawy odbędzie się Marsz Gwiaździsty. O 15.00 Msza św. w trzech kościołach: św. Augustyna, św. Aleksandra oraz M.B. na Rynku Nowego Miasta. Marsz wyruszy z tych kościołów na Pl. Zamkowy, gdzie o 19.00 będzie Msza św. koncelebrowana przez Kard. Kazimierza Nycza i Arcybiskupa Henryka Hosera.

O 19.00 w Auli Jana Pawła II wykład P. Prof. Barbary Fedyszak-Radziejowskiej. Zapraszamy szczególnie młodzież.

2. Siostrom Katechetkom dziękujemy za zorganizowanie Konkursu na temat Ewangelii św. Marka. W konkursie rywalizowały ze sobą dzieci z Bielska Podlaskiego, Józefowa i Zielonki. Finał odbył się w Zielonce 14 kwietnia.

3. Jutro 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha – Głównego patrona Polski.

We wtorek 24 kwietnia – – Uroczystość Odpustowa o 18.00 w parafii św. Jerzego.

W środę 25 kwietnia – Święto św. Marka Ewangelisty.

Naszym Drogim Solenizantom, ks. Wojciechowi i ks. Markowi składamy serdeczne życzenia, wielu łask i Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie polecamy w modlitwie wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

4. Zgodnie z apelem Obrońców Życia przypominamy, że 27 kwietnia przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. To zachęta do modlitwy i postu o miłosierdzie Boże dla całego Narodu w rocznicę uchwalenia w 1956 r. ustawy dopuszczającej aborcję.

5. Rozpoczyna się remont zakrystii. Od jutra kamieniarze będą kładli posadzkę z płyt marmurowych.

Pod koniec zostaną zainstalowane nowe meble. Starą kredencję przekazujemy do Parafii Zesłania Ducha św. w Ząbkach.

6. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej wielkanocnej.

7. Na Pielgrzymkę śladami św. Pawła i św. Jana Ewangelisty w Turcji z ks. Proboszczem zaprasza Akcja Katolicka. Pielgrzymka planowana jest od 21 do 28 września. Spotkanie informacyjne 29 kwietnia o 11.00. Zapisy dziś i w całym tygodniu u ks. Proboszcza.

8. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Jerzego Daneckiego. Ofiarami na tacę będziemy wspierać budowę kościoła w Wólce Mińskiej.

Od 15.00 na ulicach Zielonki odbędzie się Ewangelizacja.

W Sali Widowiskowej w Gimnazjum o 19.00 zostanie wyświetlony słynny film „Kolumbiana – świadectwo dla świata”. Zapraszamy.

Po każdej Mszy św. harcerki i harcerze ze szczepu 132-gich drużyn harcerskich i zuchowych sprzedawać będą Flagi Polski. Przed nami Święto Flagi Państwowej oraz 3-go Maja, Święto Narodowe. Dlatego zachęcamy do nabycia i wywieszenia symboli narodowych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie obozu harcerskiego.

9. Za dwa tygodnie, 6 maja w Auli Jana Pawła II, będziemy gościć ponownie wybitnego historyka Prof. Józefa Szaniawskiego. Zaprośmy znajomych z sąsiednich parafii.

10. W sobotę 28 kwietnia o 4.30 wyjazd na Pielgrzymkę do Lublina i okolic.

11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.