List abpa Henryka Hosera na Niedzielę Miłosierdzia
Wszystkie Ogłoszenia

Wielebni Kapłani,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

Od września ubiegłego roku nasza Diecezja cieszy się Domem Świętej Faustyny w Ostrówku, miejscem rozeznawania powołania oraz kultu Bożego Miłosierdzia.

Zbliżająca się II Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia, stanowi znakomitą okazję by odwiedzić miejsce uświęcone roczną pracą i zamieszkaniem Świętej Faustyny oraz wychwalać Boga bogatego w Miłosierdzie.

Przez osobę naszej Świętej Jezus powiedział: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do Spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były, jako szkarłat (Dz.699).

O godzinie 14.00 na placu obok Domu Świętej Faustyny rozpoczniemy Spowiedź oraz program słowno-muzyczny wprowadzający nas w tajemnicę Miłosierdzia. Centralną częścią uroczystości będzie Koronka i Msza Św. sprawowana o 15.00 przez Bp. Kazimierza Romaniuka.

Zachęcam Was, Bracia i Siostry, do schronienia się w promieniach Miłosierdzia.

Abp Henryk Hoser – Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej