5. niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś przypada 20 rocznica ustanowienia nowych metropolii i diecezji w Polsce.

O 13.00 Msza św. oraz spotkanie rodziców i dzieci z kl. II.

O 17.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną.

Po Mszy św. o 12.30 w katedrze św. Floriana rozpocznie się Marsz w Obronie Życia do Pl. Zamkowego. Marsz zakończy się w kościele św. Krzyża.

Przed kościołem możemy zaopatrzyć się w palmy rozprowadzane przez młodzież oazową oraz harcerki. Panie z Domu Samotnej Matki przygotowały ozdoby świąteczne. Nabywając te rzeczy wspomagamy dobre inicjatywy młodych.

W kiosku natomiast możemy nabyć karty świąteczne, świece i paschaliki na stół wielkanocny. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci Jana Pawła II można nabyć pamiątkowy album, dobry na prezent za 15 zł.

2. Jutro obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzoną jako Dzień Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji Dziecka Poczętego.

3. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o 17.30 i po ulicach naszego miasta o 18.30. Jutro po Mszy św. o 18.00 spotkanie przedstawicieli grup parafialnych celem ustalenia kolejności rozważań poszczególnych Stacji Drogi Krzyżowej.

5. W sobotę 31 marca o 10.00 rozpoczną się w katedrze św. Floriana Diecezjalne Dni Młodzieży. Tematem, zgodnie z życzeniem Ojca św. są słowa; „Radujcie się zawsze w Panu”. W programie; modlitwa uwielbienia, praca w grupach pod kierownictwem Roberta Tekieli, ks. Henryka Zielińskiego, ks. Pawła Cieślika, ks. Marcina Bielickiego. Po spotkaniach w grupach Eucharystia. Na spotkanie Arcybiskup Henryk Hoser zaprasza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, członków Ruchów, Stowarzyszeń Katolickich, wolontariuszy i młodzież, która uczestniczyła w spotkaniu z Ojcem św. w Madrycie, starszych ministrantów i Lektorów.

6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm. Prosimy o przystrojenie krzyży znajdujących się przy drogach oraz w naszych domach.

7. Szpital Wołomiński ogłasza Białą Sobotę 31 marca od 9.00 do 13.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożone w zakrystii lub na tacę.

9. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło, Osservatore Romano.