3. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zbiórka na pomoc ubogim z naszej parafii.
O 11.00 w Auli Jana Pawła II spotkanie czcicieli Różańca św.
O 11.00 w Domu św. Józefa spotkanie w sprawie pielgrzymki do Turcji śladami św. Pawła i św. Jana Ewangelisty.
O 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną.

Dziś rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Pan mówi; „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście a Ja was pokrzepię”. Chrystus też upomina; „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat zyskał a na duszy swej szkodę poniósł”. Nauki głosi O. Jan Wróblewski, Werbista.

W poniedziałek, wtorek i środę nauki;
Dzieci kl. IV – VI o 8.30,
Gimnazjum o 10.00,
Szkoła średnia o 11.30,
Dzieci młodsze kl. 0 – III o 13.00,
Dorośli o 7.00 i 18.00,
Młodzież, studenci oraz dla pracujących do późnych godzin o 20.00.
Spowiedź codziennie, a we wtorek i środę pomagać będą w księża z dekanatu.

2. W kiosku są małe paschały na stół wielkanocny, karty świąteczne o treści religijnej i wiele nowości.
3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. jutro o 18.00 w intencji Ojca św., Ojczyzny, naszej parafii, Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych oraz członków Koła. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym.
4. Zapraszamy na katechezy wg Drogi Neokatechumenalnej dziś o 19.00 i w czwartek o 19.30 w Auli Jana Pawła II.
Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają od poniedziałku do piątku do wspólnego śpiewu Jutrzni z czytaniami i 15-to minutową cichą modlitwą. Jutrznia rozpoczyna się o 5.30.
5. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. Zachęcamy do udziały w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się 30 marca.
7. W przyszłą niedzielę 18 marca będziemy gościć seminarzystów z Redemptoris Mater w Warszawie. Homilię wygłosi Prefekt Seminarium a klerycy podzielą się doświadczeniem wiary.
Za tydzień o 12.30 w Domu św. Józefa konferencja dla rodziców i chrzestnych. Ostatnia możliwość dla tych, którzy planują chrzest dziecka na Wielkanoc.
Również za tydzień będzie odprawiona Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio o 15.30. Po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach.
8. Jerycho Różańcowe – nieustanna modlitwa przez 7 dni od 19 do 25 marca odbędzie się w Kaplicy Sióstr Dominikanek – Misjonarek w Zielonce. Rozpocznie się 19 marca o 6.20.
9. Powstała strona internetowa Domu Świętego Józefa: domswietegojozofa.pl.
Można tam znaleźć informacje dotyczące funkcjonowania domu – jego poradni i współpracowników; odnośniki do stron internetowych oraz dokumentów Kościoła poświęconych zagadnieniom małżeństwa i rodziny. A wśród aktualności m.in. list pasterski arcybiskupa Michalika na Wielki Post. Zapraszamy do odwiedzania strony.
10. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło i Ecclesia.