7. niedziela zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
O 12.30 Konferencja dla rodziców i chrzestnych. Przypominamy, że odbywają się one w każdą trzecią niedziele miesiąca.
Pod chórem zbiórka na Seminarium i Stypendia kleryckie. Przed kościołem zbiórka na pomoc w zakupieniu protezy dla 19-to letniego chłopca, który stracił nogę w wypadku na kolei.
 Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio o godz. 15.30. Po Mszy św. uszanowanie św. Ojca Pio w jego relikwiach, następnie spotkanie modlitewne.

2. Jutro rozpoczyna się nowy cykl nauk przedślubnych. Zapraszamy zainteresowanych na 20.00 do Domu św. Józefa.
3. W Środę Popielcową Msze św. o 6.30, 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Przypominamy o obowiązku zachowanie ścisłego postu (od 18 do 60 roku życia). Post od mięsa zachowują wszyscy.
Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem na znak nawrócenia i pokuty. Zachęcamy do podjęcia wyrzeczeń np. od papierosów, alkoholu.
4. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.30, 18.30, 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczna w niedziele o 17.15. W najbliższy piątek o 19.30 w sposób szczególny zapraszamy młodych do udziału w Drodze Krzyżowej, w trakcie Drogi Krzyżowej będziemy wbijać gwoździe w krzyż jako symbol naszych grzechów. Krzyż ten w maju zostanie przez nas zawieziony do Ostrówka, do naszego diecezjalnego Sanktuarium św. Faustyny Kowalskiej.
6. W sobotę Kapłański Dzień Pokutny w Warszawie. Kancelaria w tym dniu czynna do godz. 9.00.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 13.00 zebranie rodziców i dzieci klas II. Po Mszy św. konferencję wygłosi S. Michaela Pawlik na temat zagrożeń współczesnego świata.
Za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie po Mszy św. o godz. 1300 wraz z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
8. W okresie Wielkiego Postu Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do wspólnej modlitwy porannej w Kościele, codziennie od poniedziałku do piątku o 5.30. Rodziny na Drodze Neokatechumenalnej na nowo odkrywają codzienną modlitwę z dziećmi, w której ojciec i matka otwierają Święty Tekst, czytają go i komentują, a dzieci mogą otworzyć się w dialogu oświeconym przez Ducha św. Katechezy według Drogi Neokatechumenalnej dla starszej młodzieży i dorosłych rozpoczną się od 27 lutego o 19.30 w Auli Jana Pawła II. Będą odbywały się w poniedziałki i w czwartki.
9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za okazję do wspólnej modlitwy, życzliwość i za każde spotkanie. Dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na nowe wyposażenie w zakrystii. Przyjęło nas 2745 rodzin, nieobecnych 916.
10. Bezpłatna szkoła dla dorosłych „Edukator” w Zielonce prowadzi jeszcze nabór na semestr luty-czerwiec do Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego. Jest to ostatnia okazja dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, aby w dwa lata zdobyć średnie wykształcenie. Zapisy w sekretariacie w Miejskim Gimnazjum.
11. Z prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło.